Üzüm Sirkesi Zayıflatırmı

2012-08-15 00:25:00
Üzüm Sirkesi Zayıflatırmı |  görsel 1
Üzüm Sirkesi Zayıflatırmı  

Sirkenin faydaları arasında sayılan kilo verme ile ilgili olarak üzüm sirkesi zayıflatırmı sorusu gündeme geliyor. Kilo vermem hakkında genellikle elma sirkesinden sözedilmemktedir.

Üzüm sirkesi yapılışı bakımından elma sirkesine benziyor yazımızın devam eden kısmında ayrıntılı olarak yapılışı hakkında bilgi vereceğiz. İştah açıcı olarak genellikle salatalara katılarak kullanılan sıvı, yorgunluk, boğaz ağrısı, nasırların giderilmesi, baş ağrısı ve solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Bal ile karıştırılarak düzenli şekilde her gün kullanıldığında zayıflamayı kolaylaştırdığı bilinmektedir.

 
Üzüm sirkesi ateşi düşürürmü

Ateşlenme durumunda ise sirkeli su ile pres yapıldığında rahatlama sağlamasının yanı sıra mide üzerine konmasıyla mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. En önemli kullanım alanlarından birisi hijyen amaçlı olarak eşyaların ve mutfağımıza konulacak sebze ve meyvelerin temizlenmesinde kullanılıyor olmasıdır. Sirkenin yararlı etkileri yüzyıllardır bilinmektedir. Basın ve yayın organlarınca yapılan haberler ile sirke kullanımına karşı ilgi artmaktadır.

Evde üzün sirkesi nasıl yapılır

Kolay şekilde evde üzüm sirkesi nasıl yapılır; Üzümler güzelce sıkılarak hazırlanacak kap içerisine alınır kullanılan diğer malzemeler eklenerek dikkat edilmesi gereken konu hava alacak şekilde ağzı kapatılarak bir ay beklemenmelidir.

Malzemeler

Bir kiloğram yaş üzüm

Üç litre su

Yaklaşık 250 gram tuz

Üzüm sirkesi yapılış ile uğraşmak yerine kolaylıkla ve ucuz fiyata marketlerden almak mümkün olmaktadır. Üzüm sirkesi doğal bir iştah kesici olduğundan kilo vermeye yardımcı ürün olarak kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Duvarlar çizgileniyor başlıklı makalemizde 2012 dekorasyon trendleri, çizgi ve çizgileniyor hakkında bilgiler verilmektedir.


PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
 

Kaynak: http://www.benimmelegim.com/uzum-sirkesi-zayiflatirmi/#ixzz23YfPrl9U

974
0
0
Yorum Yaz